Masz pytanie? Zadzwoń do nas! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!

✆ 664 123 097


Rozmawiamy po polsku - wir sprechen deutsch - we speak english!

deutsche Version | Niemiecka wersja

Obszar Wielkich Jezior Mazurskich

Pojezierze Mazurskie to obszar o powierzchni 1.700 km² z licznymi jeziorami w województwie warmińsko-mazurskim w północno-wschodniej Polsce.

 

Największymi jeziorami Pojezierza Mazurskiego jest Jezioro Śniardwy (ok. 114 km²) oraz Jezioro Mamry (ok. 105 km²). Łącznie na tym obszarze istnieje około 2.700 jezior o wielkości ponad jendego ha. Mazury stanowią największą rezerwę słodkowodną Polski.

 

Ważnymi miejscami na Mazurach są Węgorzewo, Giżycko, Miłołajki, Ruciane-Nida/Piaski, Ryn oraz Pisz. Około 40 procent powierzchni Pojezierza Mazurskiego są chronione, między innymi rezerwat przyrody wokół jeziora Łukajno w pobliżu Mikołajek, gdzie to żyje największa kolonia łabędzi niemych w Polsce. Ten obszar jako rezerwat biosfery jest chroniony w ramach programu UNESCO.

 

Wiele z mazurskich jezior są ze sobą połączone poprzez kanały i śluzy. W wyniku tego można przepłynąć łodzią motorową większość obszaru Pojezierza Mazurskiego. Mazury są jednym z głównych regionów turystycznych Polski, oferując przy tym liczne kąpieliska, miejsca do wędkowania i campingu, rozbudowane i oznaczone ścieżki rowerowe, hotele i zaplecze gastronomiczne.

Port macierzysty: Węgorzewo / Port MAMRY

Port położony jest w centrum miasta. Do jeziora Mamry prowadzi dwukilometrowy szlak, będący w połowie malowniczą i żeglowną rzeką Węgorapą a w połowie kanałem. Przystań Port MAMRY zbudowana w 2002 roku, osłonięta od wiatru i fal z wbitymi dalbami, dysponuje 60 miejscami do cumowania jachtów żaglowych i motoro-wodnych, nowym sanitariatem z prysznicami, warsztatem szkutniczym, motorowodnym (serwis Mercury), dźwigiem oraz strzeżonym parkingiem, dozorowana przez 24 godziny. Na terenie portu czynny jest bar z małą gastronomią.